O Hotelu Atlantic

Hotel Atlantic je členem skupiny Small Charming Hotels, která vtiskla osobitý charakter všem svým hotelům, jež spojují následující přednosti:

Historie

Tradice hotelu Atlantic sahá až do 17. století, kdy na tomto místě stával zájezdní hostinec "Zelený vůl". Výhodná poloha hostince nedaleko nově vybudovaného nádraží (dnes Masarykovo nádraží) umožnila jeho přestavbu na hotel s názvem „Anglický dvůr“. Zde se v lednu 1866 ubytoval slavný francouzský spisovatel Alexander Dumas st. se svojí dcerou Marií Alexandrou.

O 90 let později, v roce 1935, byl hotel přejmenován na hotel Atlantic a toto jméno mu zůstalo až dodnes.

Hotel Atlantic dnes

Pětipatrová budova hotelu poskytuje svým hostům 65 pohodlných a prostorných pokojů. Hotel obsluhují 2 výtahy. Část pokojů má okna do ulice Na Poříčí, část pokojů má okna směrem do dvora. Hotel je bezbariérový (mimo kongresový sál).

Součástí hotelu je Havana lobby bar, restaurace Fiesta (7:00 – 10:00 snídaně, 11:00 – 14:30 – denní menu), kongresový sál, salónek, zimní zahrada s biliárem.

V celém hotelu je k dispozici připojení k internetu přes WiFi zdarma.

Poslední rozsáhlá rekonstrukce hotelu Atlantic proběhla v roce 2004. V roce 2015 proběhla rekonstrukce vstupní části hotelu s recepcí a hotelovou halou. Na jaře 2017 byly zrekonsturovány a nově vybaveny všechny pokoje. Hotel je neustále průběžně modernizován.

Parkování

Nabízíme možnost rezervace parkovacího místa pro Váš automobil či motocykl přímo v hotelu Atlantic. Poplatek za parkovací místo činí 20 Euro / den (10 Euro / den pro motocykl). Více o parkování

V našem hotelu zodpovědně přistupujeme k Vašim požadavkům. Náš personál je vždy ochoten Vám vyhovět a zpříjemnit tak Váš pobyt v Praze.

Vedení a zaměstnanci skupiny Small Charming Hotels se těší na Vaši návštěvu.

Jak se dostat do hotelu Atlantic

Materiály ke stažení

Volně dostupné a použitelné propagační materiály hotelu Atlantic Praha:

Fact Sheet

Fact Sheet (PDF, 1 page)

GDS kódy - hotel Atlantic Praha

  • Amadeus - IF PRGATL
  • Galileo - IF 19884
  • Sabre - IF 59887